Έγκριση εκπαιδευτικού προγράμματος του Δημ. Σχολ. Ολύνθου

0 Comments

Ένα βήμα ακόμη και δικαίωση των αγώνων μας για να ανεβάσουμε την Δημόσια Εκπαίδευση ψηλά!!

Σήμερα λάβαμε το παρακάτω e-mail: Σας αποστέλλουμε ψηφιακά υπογεγραμμένο το με αριθμό πρωτ. 152398/2019 έγγραφο του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων (ΥΠΑΙΘ) με Θέμα «Έγκριση εκπαιδευτικού προγράμματος του Δημοτικού Σχολείου Ολύνθου ».”

Μας έγινε γνωστό ότι το Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα που καταθέσαμε εγκρίθηκε από το (Ι.Ε.Π.) και μπορεί να υλοποιηθεί στο Σχολείο μας!!

Σας ενημερώνουμε ότι είμαστε το Πρώτο Δημόσιο Σχολείο στην Ελλάδα που καταθέτει και παίρνει έγκριση Εκπαιδευτικού Προγράμματος από το Ινστιτούτο Εκπαιδευτικής Πολιτικής ( Ι.Ε.Π.)!!

Ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας το Ίδρυμα Σταύρος Νιάρχος που υλοποίησε το όραμά μας με την δωρεά του!! Επίσης ευχαριστούμε: τη Δ/νση Α/θμιας Εκπ/σης Χαλκιδικής, τον Δήμο Πολυγύρου, την Τροχαία Πολυγύρου, την Κοινότητα Ολύνθου,  τον Σύλλογο Διδασκόντων του Σχολείου μας, τον Σύλλογο Γονέων & Κηδεμόνων του Δημοτικού Σχολείου Ολύνθου και ΟΛΟΥΣ εσάς που είστε δίπλα μας και στηρίζετε το έργο μας.

Διαβάστε την έγκριση ΕΔΩ

Categories: