4ο Δημοτικό Σχολείο Μουδανιών

0 Comments

Η επίσκεψη της Γ’ τάξης του 4ου Δημοτικού Σχολείου Μουδανιών πραγματοποιήθηκε στις 18-04-2019
“Οι μαθητές της Β και Γ του σχολείου μας είχαν την ευκαιρία για ένα μάθημα κυκλοφοριακής αγωγής …. διαφορετικό…..στο Πάρκο κυκλοφοριακής αγωγής Δημοτικού σχολείου Ολύνθου. Πρόκειται για μια προσομοίωση οδικού δικτύου με διασταυρώσεις, διαβάσεις, κυκλική πορεία κλπ. Το μάθημα ξεκινάει με τον ΚΟΚ , την οριζόντια και κάθετη σήμανση, γνωριμία με τα σήματα, για να γίνει τελικά εφαρμογή από τους μαθητές με ευφάνταστα χειροκίνητα αυτοκινητάκια.
Οι μαθητές είχαν την εμπειρία μιας άψογα οργανωμένης βιωματικής και διαδραστικής διδασκαλίας κυκλοφοριακής αγωγής!!!

4oudania.jpg

Ευχαριστούμε τον Δ/ντή του Δημοτικού σχολείου Ολύνθου – ο εμπνευστής αλλά και ακούραστος εμψυχωτής της δράσης- κύριο Βασίλη Μισαηλίδη για την φιλοξενία και το ενδιαφέρον του να κάνει την παραμονή μας στο χώρο ……..μια εποικοδομητική, συναρπαστική εμπειρία!”

Πηγή: Ιστοσελίδα του 4ου Δημοτικού Σχολείου Μουδανιών

Ευχαριστούμε για την άψογη συμπεριφορά μαθητών και εκπαιδευτικών που βοήθησε τα μέγιστα στην ολοκλήρωση του προγράμματος!!

Ευχαριστήρια επιστολή προς το Σχολείο μας

4moudania.pdf

Categories: